Wyposażenie Waszej ujeżdżalni

Wasz zamiar budowy ujeżdżalni spotka się z naszą bogatą ofertą wyposażenia aż po wykonanie pod klucz. Przy czym cały czas korzystamy z ugruntowanych na rynku firmowych dostawców z branży budowy obiektów do jazdy konnej. Podczas każdego etapu otrzymujesz gwarancję jakości firmy SCHLOSSER na innowacyjną, nowoczesną, wielofunkcyjną i trwałą ujeżdżalnię.

Wyposażenie

SVR Banda - Osłona przeciw uderzeniom kopytami

Odpowiedni rodzaj dla każdego zapotrzebowania.

Podczas wyposażania ujeżdżalni banda stanowi „największy element umeblowania” i optycznie znajduje się w centralnym punkcie. Dlatego też firma SCHLOSSER przygotowała trzy zupełnie różne wykonania ew. typy. Każdy znajdzie coś zgodnego z własnym gustem.

Banda SVR SPORTSTER
Standardowa banda jest naszą wersją SPORTSTER. Tak, jak we wszystkich rodzajach stabilna konstrukcja z litego drewna praktycznie uniemożliwia przebicie. Uzupełnienie praktycznym stopniem do wsiadania oraz dowolną liczbą przesuwanych bram pozwala na dopasowanie bandy do potrzeb klienta.

Banda SVR UP-DOWN
W odróżnieniu od wersji SPORTSTER ta banda firmy SCHLOSSER sięga do podłoża w ujeżdżalni. Praktyczne w tej wersji jest to, że podłoże nie może zbierać się pod osłoną. Także optycznie ta wersja wydaje się stonowana i harmonijnie komponuje się z całością obiektu.

Banda SVR SINUS
Ta banda dostosowana jest do kształtu korpusu konia. Okrągły profil przypomina w przekroju kroplę i wizualnie prezentuje się bardzo elegancko. Piękne uzupełnienie do wielu możliwych elementów ozdobnych wyposażenia hali firmy SCHLOSSER. Również i dla tej bandy możliwy jest montaż stopnia do wsiadania firmy SCHLOSSER.

SVR Stopień do wsiadania

Z doświadczenia budowania ujeżdżalni.

Nawet jeśli to wygląda sportowo: Podczas bezpośredniego wskakiwania z ziemi w siodło dochodzi do obciążenia kręgosłupa konia. Weterynarze zalecają wsiadanie na konia przy użyciu stopnia. Firma SCHLOSSER opracowała i opatentowała rozwiązanie tej kwestii: stopień w kształcie małej platformy, która bez problemu zamyka się samoczynnie w ścianie bandy.

Korzyści: nie występuje jednostronne obciążanie kręgosłupa konia, nie ma ryzyka uciążliwego przesuwania się siodła. Wysokość montażu przeciwpoślizgowego stopnia może zostać zmieniona na życzenie. Opatentowany profil wsiadania jest bardzo łatwy w obsłudze, składa się cicho i automatycznie oraz chowa się w osłonie. Poza tym nadaje się do montażu we wszystkich rodzajach band.

SVR System zraszania

Suche, pełne kurzu powietrze w ujeżdżalniach – jest to nie tylko nieprzyjemne, lecz także niekorzystnie wpływa na drogi oddechowe. Dzięki profesjonalnej instalacji zapewnione jest równomierne, umiarkowane zraszanie podłoża. Powietrze schładza się, a pył i gazy zostają odprowadzone.

Możecie Państwo wybrać spośród rożnych instalacji nawadniania  takich jak rury pod dachem hali z dyszami zraszającymi albo wózek zraszający lub system naziemny. Doprowadzenie wody oraz zapewnienie niezmiennego ciśnienia  może być zapewnione za pomocą cysterny z wykorzystanie deszczówki. Inżynierowie firmy SCHLOSSER we współpracy z Państwem znajdą właściwe rozwiązanie dla danego podłoża oraz wielkości ujeżdżalni.

SVR Lustro w ujeżdżalni

Lustro w ujeżdżalni jest nie tylko zwyczajnym elementem ozdobnym. W codziennej pracy jeźdźca i konia może być ono źródłem informacji na temat postawy i stylu, zwłaszcza przy tresurze. Wersja firmy SCHLOSSER składa się z jednego lub wielu  luster o  rożnych wymiarach oraz według indywidualnego zapotrzebowania. Oprawione w masywne ramy z klejonego drewna oraz dzięki zastosowaniu kryształowego szkła uniemożliwiającego tworzenie się nieestetycznych odkształceń, cechują się one wykonaniem o szczególnie wysokiej jakości. Dzięki opcjonalnym zasłonom lustra mogą  być zakrywane za pomocą łańcuszka na rolce. Dostępne jest także wykonanie z elektrycznymi roletami.

Technika w ujeżdżalniach

SVR HippoTRONIC

Taka instalacja oświetleniowa w połączeniu z otaczającymi płaszczyznami (podłoga, ściany, sufit) oferuje użytkownikowi optymalny stopień oświetlenia w całej hali. Oświetlenie jest tak dopasowane do przeważających w hali powierzchni oraz kolorów, aby idealnie doświetlić całą powierzchnię jeździecką i aby nie powstawały żadne zacienione obszary. System wyposażony jest w promienniki HippoTRONIC, w których zastosowano specjalne materiały oświetleniowe do ujeżdżalni włącznie ze szkłem ochronnym.

SVR HippoTRONIC LED

Technika LED sprawdza się w każdym zastosowaniu – także u nas. Tym samym oświetlenie SCHLOSSER HippoTRONIC rozwija się w kierunku nowoczesnych systemów oświetleniowych. Taka nowatorska instalacja oświetleniowa w połączeniu z otaczającymi płaszczyznami (podłoga, ściany, sufit) oferuje użytkownikowi jeszcze lepszy stopień oświetlenia w całej hali.

Korzyści płynące z zastosowania techniki LED:

  • aż do 70% oszczędności energii elektrycznej;
  • brak opóźnienia włączania, natychmiastowa pełna jasność;
  • ok. 8-krotna żywotność;
  • brak migania, brak promieniowania UV oraz podczerwieni;
  • niewielka emisja ciepła;
  • brak problemów w przypadku dużych wahań napięcia.
SVR HippoSOUND

W uzupełnieniu do systemów oświetleniowych HippoTRONIC oraz HippoTRONIC LED firma SCHLOSSER posiada własny system nagłośnienia: SCHLOSSER HippoSOUND. Elektroakustyczna instalacja przewiduje zastosowanie rożnych głośników w hali jeździeckiej, pomieszczeniach lub na trybunach, mikrofony bezprzewodowe oraz/lub zestawy słuchawkowe, urządzenia do odtwarzania muzyki ze zmieniaczem CD. W zależności od wyposażenia i gabarytów hali oraz odpowiednio do potrzeb i życzeń klienta przygotowywana jest zgodna z jego oczekiwaniami instalacja nagłośnieniowa.

Hippo-TRONIC-Integral+

Zintegrowany element techniki dla oświetlenia i nagłośnienia.

Firma SCHLOSSER sprawia, że Twoja ujeżdżalnia staje się techniczną perełką. Dzięki dzięki systemowi Hippo-TRONIC-Integral+ kompletny system oświetlenia hali został całkowicie zintegrowany z elementami sufitu — stropu żebrowego lub sufitu kasetowego. Brak widocznych wiszących lamp albo kaset oświetlenia halogenowego. Perfekcyjna optyka niemalże jak w mieszkaniu. Plusem systemu jest jednocześnie zintegrowana instalacja akustyczna. Elementy nagłośnienia są tak jak oświetlenie zintegrowane bezpośrednio z sufitem i wkomponowują się w całokształt. Nie widać zwisających i przeszkadzających elementów – jedna równa płaszczyzna przez cały sufit w hali.

Podczas realizacji ważne elementy systemu prefabrykowane są przez firmę SCHLOSSER i mogą być szybko wbudowywane podczas budowy hali jeździeckiej. Wykluczone jest także zakurzenie lamp. Zatem jest mniej prac pielęgnacyjnych. Montaż i konserwacja nie stanowią problemu. Wszystko z zachowaniem idealnej jakości techniki budowlanej firmy SCHLOSSER w budowie obiektów do jazdy konnej.

Zintegrowane elementy oświetleniowe stosowane są także w stajniach, obiektach wielofunkcyjnych oraz w oświetleniu zewnętrznym. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji. Po prostu skontaktuj się z nami. Zespół firmy SCHLOSSER.